Lietuvos pažintinių takų TOP5

Ekologija

Vienas maloniausių savaitgalio ir ne tik praleidimo būdų – kelionės!  Tiek gražių vietų yra mūsų šalyje. Dalinamės mūsų komandos pažintinių takų TOP5:

  • Jurkiškio upelio pažintinis takas – Jurkiškio upelio gražiame slėnyje veda naujai įrengtas pažintinis takas. Daug tiltelių, daug laiptelių ir graži gamta. Pažintinio tako ilgis – 1,5 kilometro, maršrutas žiedinis.
  • Basų kojų ECO pažintinis takas – Anykščių šilelyje netoli Puntuko įrengtas pažintinis basų kojų eco takas kviečia ne tik pažinti, bet ir patirti. Kilometro ilgio trasą reikia įveikti basomis per įvairius paviršius – medžių šakas, kankorėžius, smėlį, žvirgždą ir pan.
  • Palūšės botanikos takas – nuo legendomis apipinto Lūšių ežero Palūšėje prasidėjęs pažintinis takas vingiuoja vaizdingais Aukštaitijos nacionalinio parko miškais aplankydamas pelkę ir 4 ežerus. 3,5 kilometro žiedinės formos maršrutas eina kalvotomis vietovėmis, o per šlapvietes – nutiestais medinių lentelių takeliais.
  • Dūkštos pažintinis takas – 5 kilometrų ilgio pažintinis takas vingiuoja Dūkštos upelio pakrantėmis ir šlaitais. Daug įkalnių ir nuokalnių tenka įveikti einant žiediniu maršrutu, o užlipus ant apžvalgos bokštelio, stovinčio ant Ąžuolyno kalno, tolumoje atsiveria netoliese tekančios Neries vingis.
  • Žiegždrių geologinis takas – Kauno marių šlaitais vedantis pažintinis takas bus malonus atradimas ne tik dėl gražių vaizdų ir sudominti gebančių informacinių stendų, bet ir dėl vėjyje skambančių varpelių. Pažintinis takas nėra žiedinis, o atsumas į vieną pusę – apie 1,6 kilometro.

Visos teisės saugomos - TundraSnack.lt
Sukurta: PictureIDeas