Kaip pradėti praktikuoti jogą?

Sveika gyvensena

Nors pradėti užsiiminėti joga be kvalifikuoto mokytojo pagalbos nerekomenduojama, reikia pripažinti, jog daug žmonių neturi galimybės rasti kvalifikuotą mokytoją ar tiesiog neturi tam laiko. Patarimai tiems, kurie nusprendė išbandyti jogą savarankiškai.

  • Tikslai:

Nors puiku pradėti jogos treniruotes turint tikslą (padidinti jėgą, atsikratyti streso, pagerinti kūno lankstumą, atsikratyti viršsvorio), negalima sukoncentruoti viso dėmesio vien tik į tikslo siekimą. Joga yra procesas ir kartais šis procesas gali būti labai lėtas. Tegul tikslas padeda Jums išsirinkti pozų tipą ir lygį, kurį norite praktikuoti.

  • Kada negalima užsiimti joga:

Prieš darydami kurią nors pozą, pirmiau perskaitykite kiekvienos pozos kontraindikacijas. Menstruacijos, nėštumas, aukštas kraujo spaudimas, kelių, pečių, kaklo traumos – dėl šių veiksnių dera vengti kai kurių pozų, o kitas pozas reikia atlikti labai saugantis. Prieš pradėdami jogos treniruotes, pasikonsultuokite su gydytoju.

  • Treniruotės intensyvumas:

Jogos treniruotės gali būti labai intensyvios ir reikalaujančios daug jėgų. Tai priklauso nuo Jūsų norų. Rekomenduojama pradėti lėtai ir įsitikinti, ar teisingai atliekate pozą.

  • Treniruotės trukmė:

Kasdien reikėtų treniruotis 15–90 minučių, 3–6 kartus per savaitę. Treniruočių trukmė ir dažnumas priklauso nuo Jūsų užimtumo, tikslų ir galimybių.

  • Pozų pasirinkimas:

Pasirinkite tas pozas, kurios atrodo lengviausios. Pozos atliekamos ant grindų yra lengvesnės. Pozos, atliekamos stovint, sudėtingesnės, joms reikia daugiau jėgų ir geresnės pusiausvyros. Pozos, kuriose reikia išbūti ilgiau, yra lengviau atliekamos. Pozas atlikite pagal instrukcijas. Jogos asanų instrukcijos ir paveiksliukai yra tikslai, kurių turite siekti, bet nebūtinai įvykdyti. Eksperimentuokite ir atraskite skirtingas pozas, kurios teigiamai veikia Jūsų kūną.

  • Išbūkite vienoje asanoje vis ilgiau.

Tobulėkite lėtai ir mėginkite atlikti vis sudėtingesnes pozas.

  • Ką dėvėti treniruotės metu:

Laisvus ir patogius drabužius. Svarbiausia, kad rūbai nevaržytų Jūsų judesių.

  • Maistas ir gėrimai:

Nerekomenduojama valgyti ir gerti iškart po jogos treniruočių (ypač jei atliekate persisukimo pratimus). Praktikuokite jogą praėjus 1 – 3 valandoms po valgio, prieš treniruotę gerkite nedaug vandens. Treniruotės metu negerkite.

  • Kaip pradėti treniruotę:

Geriausia pradėti nuo trumpos meditacijos. Nesudėtingoje pozoje užsimerkite ir giliai įkvėpkite. Meditacijos metu galite praktikuoti pranajama.

  • Kaip užbaigti treniruotę:

Svarbu treniruotę užbaigti atsipalaidavimo poza – savasana. Tai kūnui padeda sujungti visas pozas į visumą ir subalansuoti bei sugerti prana (energiją), kuri buvo sukurta ir išleista treniruotės metu. Taip pat tai padeda atsikratyti streso.

Visos teisės saugomos - TundraSnack.lt
Sukurta: PictureIDeas